Bestyrelse


Grundejerforeningen:

borkhavnferiecenter@gmail.com

Formand

Per Pape

Tlf. 21 71 55 55

Mail: pape@webspeed.dk

                 Aftale med HS-rengøring

                 Samarbejde med Danland

                 Afvandings-Lauget Kosig

                 Fælles grundejerforeninger i Bork

                 Foreningens nøglesystemer

   

Næstformand

Peter Nowack  J6

Tlf. 25 60 94 05

Mail: nowack8@icloud.com

             

                Forbrugsafgifter

                Forsikringer

                Udvendigt bygningsvedligehold 

                Markiser og baldakiner

                Terrasser og stakitter


Sekretær

BennyFløe Nørrgaard

Tlf. 40 19  2937

Mail : p1borkhavn@gmail.com

             

                 Foreningens hjemmeside

                 Modtager foreningens post og sender information til ejerne

                 Arkivering af skriftligt materiale digitalt

                 Dagsorden og referater fra møder

                 Ejerskifter og foreningens medlemslister 

                 Udlejning af cykelskuret 


Teknisk Chef

Poul Rasmussen, M3

Tlf. 52 60 22 90

Mail: borkhavnferiecenter@gmail.com

           

                 Teknik i badelandet

                 Drift af badeland og aktivitetscenter (Solceller)

                 Veje, kloakering og p-pladser

                 Renovation og ejendomsskatter

                 TV og internet

  

Kasserer


Hardy Friis


Tlf. 93 93 24 27

‭ 

Mail:dohafriis@gmail.com


                Bogføring og opfølgning på regnskab 

                Betaling af regninger og fakturaer

                Afregning med leverandører 

                Vedligehold af grønne områder og legepladser


Vicevært

Jan Lock 

Kan kontaktes hverdage mellem kl. 8.00 - 15.00

Tlf. 21 80 79 82

              


Suppleant - Nord

 Morten Søe (s4)

  

 Suppleant - Syd

Lissy Skjødt F7


Revisor - Lige år

Henning Sloth Petersen

 Tlf. 30 22 75 02

henning1234@godmail.dk


Revisor - Ulige år

Hans Henrik Stephansen, C3

Tlf. 29 88 39 02

hhstephansen@gmail.com

 

Revisorsuppleant

Terkild Bruun (n6)

Tlf. 60 63 43 31

terkild_bruun@hotmail.com


Web-design, billeder og fotogalleri

Hans Rosbjerg

Tlf. 23 30 98 82

hans@rosbjerg.dk

 

 

 

 

   Bork Havn Feriecenter - Kirkehøjvej 34 - 6893 Hemmet